عضویت در خبرنامه
نظرتون راجب محتوای سایت چیست؟
مشاهده نتایج ثبت نظر
سوال از کارشناسان Visa4edu

توصیه نامه (job offer letter)

توصیه نامه (job offer letter)

جاب آفر (Job Offer)

موضوع همراه داشتن جاب افر برای مصاحبه ویزای دانشجویی امریکا در سالهای کمی دورتر مطرح نبود چرا که آفیسر ها به این مورد اشاره ای نمی کردند ویا اهمیتی نمیدادند (منبع : تجربیات ۵ سال اخیر دانشجویان در وب سایت VISA4EDU ). حتی در برخی موارد جاب آفر مدرک معتبری محسوب نمیشد از نظر آفیسر سفارت. در سالهای اخیر اهمیت جاب آفر (دانشگاهی ویا شرکتی) بیشتر از قبل شده ، اما به این معنی نیست که آفیسر ها در تمام سفارت ها و مصاحبه ها در کنار سی وی و نامه پذیرش از دانشجو جاب آفر درخواست می کنند (برای احتیاط همراه داشتن جاب آفر توصیه میشه). نباید فراموش کنیم که داشتن جاب آفر و یا سند ملکی نوعی از اثبات پایبندی فرد به کشورش (Social ties improvement) و یا توضیح دلیل برگشت به ایران میباشد. آفیسر ها در موارد اندکی از دانشجو برای اثبات پایبندی به کشور محل تولدش درخواست مدارکی مانند جاب آفر و یا سند ملکی میکند (چنین سوالی کمتر دیده شده -منبع: تجربیات دانشجویان موجود در وب سایت و کانال VISA4EDU ولی همراه داشتن جاب آفر توصیه می شود. داشتن جاب آفر ویا سند ملکی برای همه دانشجویان مراجعه کننده به سفارت آمریکا کاربردی و الزامی نیست.

جاب آفر دانشگاهی چیست؟

نامه ای کوتاه ( یک صفحه) که در آن استاد دانشگاه مقطع تحصیلی قبلی دانشجو/ استاد راهنمای دانشجو ویا یکی از اساتید دانشگاهی،  دانشجو را برای استفاده از دانش و توانای ها به دانشگاه جهت همکاری توصیه میکند. لطفا به کلمه توصیه دقت کنید. در نتیجه جاب آفر تعهد آور نمی باشد و استاد صرفاً به دپارتمان دانشگاه پیشنهاد میکند تا از توانایی ها و استعداد های دانشجو استفاده نمایند. جاب آفر در شرایط می تواند از طرف مدیر دانشکده ویا دیگر مسولین مرتبط با نوع همکاری دانشجو باشد.

نکات ضروری که جاب آفر دانشگاهی باید داشته باشد:

  • از توانایی های دانشجو در متن نامه و از طرف استاد چند جمله کوتاه بیان شده باشد.

  • نوع همکاری و مدت همکاری ویا تاریخ شروع همکاری با دانشجو در متن نامه بیان شده باشد.

  • با توجه به توانایی و استعداد دانشجو، فرد به دانشگاه محل اشتغال استاد راهنما توصیه میشه.

  • و چند نکته مهم دیگ (مقاله /سربرگ و...).

شرایط مختلف دانشجو و جاب آفر:

  • دانشجویی که کمتر از یک ماه فارغ التحصیل شده ویا همچنان در حال تحصیل میباشد. در چنین شرایطی جاب آفر شامل نوع همکاری دانشجو در زمان تحصیل ( تدریس/تحقیق/پروژه دانشگاهی) با استاد و یا دانشگاه میباشد.

  • دانشجویی که بین یکسال تا ۳ سال از اتمام تحصیلش گذشته. در این حالت دانشجو اگر با استاد ویا دانشگاه متفاوتی همکاری داشته، استاد، از موضوع کلی تحقیق و همکاری با دانشجو در متن نامه نکاتی کلی را بیان میکند.

  • دانشجویی که گپ تحصیلی بالایی دارد، در نتیجه یا مشغول به کار بوده ویا موقعیت مشخص شده ای دارد که با توجه به آن متن جاب آفر نگارش میشود.

نکته مهم:

از کپی برداری متن جاب آفر خودداری کنید و متنی ساده اما منحصر به شرایط خود را تهیه کنید. نگارش متن نامه  توسط استاد انجام میشود و این باعث منحصر به فرد شدن نامه میشود. در صورت کپی برداری از دیگر متن های نمونه جاب آفر موجود در اینترنت، این احتمال وجود دارد که آفیسر با توجه به مراجعات دانشجویی زیادی که روزانه دارد نسبت به اصالت نامه تردید پیدا کند. درنتیجه متنی ساده بسیار تاثیرگذارتراز نامه ای با متنی برجسته و پر از کلمات انگلیسی شاخص اما یکسان با دیگر نامه ها خواهد داشت.

جاب آفر شرکتی شامل چه نکاتی باشد؟

جاب آفر دانشگاهی برای دانشجویی که اقدام به اخذ ویزای دانشجویی آمریکا میکند بسیار تاثیرگذار تر از جاب آفر اخذ شده از طرف یک مدیر شرکت صنعتی می باشد. البته تجربیاتی در طول ۵ سال گذشته دیده شده از داشتن جاب آفر شرکتی در مصاحبه دانشجو ( آرشیو ۵ سال گذشته تجربیات ویزای دانشجویی آمریکا در وب سایت VISA4EDU موجود می باشد. برای مشاهده تجربیات سالهای گذشته و همچنین آخرین تجربیات دانشجویی مرتبط با ویزای دانشجویی آمریکا اینجا کلیک نمایید). مدیر عامل یک شرکت تجاری که دانشجو بعداز اتمام تحصیل در آن مشغول به کار شده و کسب درآمد میکرده کارمند خود را به مرخصی ۲ یا ۴ ساله برای کسب علم می فرستد!

چه ضمانتی برای کارمند بعداز اتمام تحصیل  در آمریکا وجود دارد که بعداز برگشت به دنبال شرایط کاری و مالی بهتر نباشد؟

شرکت صنعتی در لیست تحریم های خزانه داری آمریکا نیست؟ 

کارمندی دانشجو در موسسات و یا شرکتهای تجاری تحقیقاتی مانند : شرکتهای داروسازی غیر دولتی ویا موسسات تحقیقاتی ضد سرطان و به طور کلی شرکت های تحقیقاتی استثناء بوده و داشتن جاب آفر از چنین شرکتهای برمراتب قوی تر از جاب آفر شرکت تجاری محسوب میشود.

نکته مهم:

در بسیاری از موارد مشاوره ویزای دانشجویی توسط مجموعه VISA4EDU، دیده شده است که دانشجو ویا استاد در متن نامه جاب آفر از کلمات حساس ویا توضیحات غیر ضروری استفاده کردند که بعداز تصحیح و استاندارد سازی ، نسخه نهایی جاب آفر نه تنها باعث ایجاد سوالات بیشتر در ذهن آفیسر نشده بلکه در کنار دیگر مدارک مورد نیاز دانشجو و مندرجات فرم دی اس ۱۶۰ ، شرایط و سوابق دانشجو به صورت کاملا مناسبی توضیح داده شده است.

خدمات VISA4EDU برای تصحیح و بررسی نامه Job Offer:

در مجموعه ویزا برای تحصیل (VISA4EDU) ، خدمات مختلفی از جمله استاندارد سازی متن جاب آفر ارائه میشود که برای استفاده از این خدمات بعداز عضویت در سایت از طریق پنل کاربری > پشتیبانی میتوانید اقدام به ارسال تیکت درخواست تصحیح نموده و با پرداخت هزینه خدمات، از همراه داشتن جاب آفر مفید اطمینان حاصل کنید. برای مشاهده دیگر خدمات VISA4EDU اینجا کلیک نمایید.

شرایط و خدمات استاندارد سازی و تصحیح نامه جاب آفر توسط VISA4EDU:

۱- نامه جاب آفر ارسال شده دانشجو توسط ادمین های مجموعهVISA4EDU که همگی دانشجو و ساکن آمریکا بوده و پروسه ویزای دانشجویی آمریکا را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، بررسی می شود.

۲-  کلمات ویا نکات مبهم از متن نامه حذف و توصیه های لازم جهت مناسب سازی نامه به دانشجو داده میشود (تصحیح املا متن انگلیسی نامه و یا گرامر- در صورت نیاز- انجام می شود)، در صورت نیاز به تغییرات گرامری ارسال متن نامه به صورت فایل word الزامیست.

۳- بررسی نامه از زمان قبول سفارش، بین یک تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

۴- جهت حفظ حریم شخصی، دانشجو می تواند نام و مشخصات ذکر شده در نامه را ناخوانا نموده، سپس به سایت VISA4EDU ارسال نماید.  فایل ارسال شده توسط دانشجو، امانتی نزد مجموعه می باشد و VISA4EDU آنرا با دیگران به اشتراک نخواهد گذاشت.

۵- در صورت نیاز به بررسی بیشتر ویا کسب توضیحات از دانشجو، از طریق ID رسمی مجموعه @visa4edu با فرد ارتباط برقرار خواهد شد.

۶- در صورتی که شرایط پرونده دانشجویی پیچیده باشد و نیاز فوری و یا ضروری به تغییر مدرکی (غیر از جاب آفر) برای مناسب سازی مورد نیاز باشد. هزینه اضافی اعلام و در صورت تمایل مشاوره کلی به فرد به صورت مکالمه تلفنی ویا از طریق تلگرام (@visa4edu) به دانشجو منتقل خواهد شد.

۷- هزینه خدمات اولیه استاندارد سازی و تصحیح متن انگلیسی نامه جاب آفر مبلغ یکصد هزار تومان می باشد( شرایط بند شش این متن (در صورت وجود)، ابتدا با دانشجو هماهنگ خواهد شد).

۸- پس از ارسال تیکت (همراه با فایل جاب آفر اولیه) و در صورت نیاز به خدمات تصحیح نامه ، صورت حسابی به مبلغ ذکر شده در بند هفتم برای کاربر ایجاد میگردد و بعداز پرداخت مبلغ،  فایل نهایی و توضیحات به دانشجو ارسال خواهد شد.

۹- هدف مجموعه visa4edu کسب درآمد از دانشجویان نمی باشد وبه همین دلیل کاربران عضو سایت (با اشتراک یکساله ) برای شرایط توضیح داده شده در بند هفتم این متن، مبلغ پنجاه هزار تومان پرداخت می نمایند (نیمه بهاء). در صورتی که دانشجو فرم نتایج اپلای و ویزای دانشجویی موجود در وب سایت VISA4EDU را وارد کرده باشد شامل تخفیف ۱۰ ٪ در مبلغ نهایی خواهد شد. هدف از وارد کردن نتایج اپلای و ویزا، منتقل کردن تجربیات اپلای به دیگر دانشجویان بدون اشتراک گذاری اطلاعات شخصی فرد می باشد و هیچگونه سود مالی برای VISA4EDU ندارد.

۱۰- هیچ گونه تضمینی برای موفقیت دانشجو با داشتن نامه جاب آفر تصحیح شده توسط VISA4EDU در موضوع اخذ ویزای دانشجویی آمریکا و موفقیت در مصاحبه ویزای دانشجویی وجود ندارد. در برخی موارد حتی نامه جاب آفر از دانشجو درخواست نشده ویا فرصت مشاهده داده نشده است.

اصولا تضمین ۱۰۰٪  موفقیت در مصاحبه ویزای دانشجویی وجود ندارد و به دانشجویان اکیداً توصیه میشود حجم بالای تبلیغات برخی موسسات و شرکتهای واسطه وقت سفارت، استفاده ابزاری شرکتهای مهاجرتی و

واسطه گری وقت مصاحبه از دانشجویان موفق در اخذ ویزای دانشجویی را تضمینی برای موفقیت برداشت نکنند. در مجموعه VISA4EDU صداقت

و بیان حقایق ویزای دانشجویی آمریکا به دانشجویان هدف اصلی بوده و در این راستا هیچگونه پکیج و یا شرایط ویژه اخذ ویزای تضمینی برای تحصیل در آمریکا در مجموعه دانشجویی VISA4EDU وجود نداشته و ندارد.

 

برو بالا